DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Kendi i Filmit dhe Letërsisë

Britania përballë Covid-19 në një film/ Kush është aktori që do të interpretojë rolin e Boris Johnson

Shpërndaje

Aktori i njohu britanik Kenneth Branagh do të interpretojë rolin e kryeministrit Boris Johnson në një serial i cili do të portretizojë ngjarjet e pandemisë dhe do të shfaqet së shpejti në SKY.

“This sceptred isle” do të portretizojë kryeministrin, qeverinë dhe vendin që përballen me valën e parë të pandemisë globale. Seriali do të sjellë përpjekjet e shkencëtarëve , mjekëve dhe politikës globale për të mbrojtur vendin nga virusi dhe zbutur pasojat e tij.

Branagh është një aktor i rafinuar shekspirian, yll i filmave të suksesshëm si “Vrasje në Orient-Express” i Agatha Christie dhe së fundmi personazhi negativ i “Parimit” të Christopher Nolan .

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *