DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Vazhdojnë ‘’surprizat’’ në “Kënga Magjike”/ Produksioni merr këtë vendim për artistët

Shpërndaje

‘Kënga Magjike’ për herë të parë do të vij këtë vit me ndryshime të dukshme. Produksioni ka bërë të ditur se këngët do të prezantohen në muajin Mars, ndërsa netët e festivalit do të zhvillohen në muajin Maj.

Përveç këtij ndryshimi esencial, producenti Ardit Gjerbrea ka deklaruar se edicioni i sivtjetshëm do të vij edhe me një risi tjetër, rritjen e shpërblimit për fituesin dhe finalistët.

“Interesimi i artistëve për festivalin magjik na ka prekur. Edhe pse në një situatë pa aktivitete, përsëri dëshira për të investuar për dashurinë e tyre – këngën, është impresionuese. Ndaj në shenjë mirënjohjeje, produksioni i Këngës Magjike ka vendosur që për çmimin e parë të festivalit të japë 500,000 lekë, ndërsa për 19 finalistët e tjerë, nga 200,000 lekë.”; ka shkruar Gjebrea në një postim në Instagram.

Vazhdojnë ‘’surprizat’’ në “Kënga Magjike”/ Produksioni merr këtë vendim për artistët 1

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *