DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle

Marrëdhënia me paratë dhe me partnerin, ja cilat do jenë shenjat më të privilegjuara gjatë kësaj jave

Shpërndaje

DASHI (21. 03. – 20. 04)

Puna: Ju do të veproni me pasion, por fjalët tuaja mund të keqpërdoren. Nuk është e lehtë për ju të përmbaheni, por momentin është më mirë të heshtni. Keni nevojë për ndryshime dhe jeni të vetëdijshëm që ato janë afër. Frika nuk ju lejon të bëni hapat e parë, megjithëse nuk ju mungojnë idetë. Shqetësimi dhe nervozizmi janë kalimtar dhe bashkë me ta edhe pavendosmëria juaj se çfarë të bëni më tej.

Shëndeti: Kujdes nga gripi.

Dashuria: Jini të durueshëm me personin tuaj të dashur dhe mos insistoni në pikëpamjet tuaja, veçanërisht nëse ai dëshiron që ju të flisni për tema serioze. Këto ditë keni tendencë të ekzagjeroni gjithçka, madje edhe problemet. Nëse i nënshtroheni presionit, do të përballeni me një keqkuptim të madh, ndërsa disa me një krizë serioze dashurie.

DEMI (21. 04 – 21. 05)

Puna: Ju jeni të vetëdijshëm se ka gjasa t’ju dalin gjërat nga kontrolli. Për t’i shmangur komplikimet, përfshini bashkëpunëtorët në punë dhe bëni një plan të punës kolektive. Suksesi është i mundur vetëm në këtë mënyrë. Ju do të punoni së bashku me shumë kënaqësi, kështu që suksesi është i sigurt. Kontrolloni financat tuaja, një shpenzim i paplanifikuar ju pret, veçanërisht në fund të javës.

Shëndeti: Po ndiheni të rraskapitur. Lejoni vetes një pushim.

Dashuria: Ju jeni intriguar nga dikush i ri dhe këto ditë jeni duke u përpjekur të përqendroheni në të. Mos filloni aventura të reja emocionale, veçanërisht nëse nuk jeni ndarë përfundimisht me dikë nga e kaluara. Kujtimet që ju mundojnë mund të bëhen pengesë e pakapërcyeshme për një lidhje të re dashurie.

BINJAKËT (22. 05 – 21. 06)

Puna: Jeni të rrethuar nga keqkuptime dhe konflikte. Është më mirë të shmangni situatat në të cilat merrni vendime. Gjithashtu, mos shkoni askund para se të kontrolloni automjetin. Qëndroni larg zyrtarëve gjithashtu, edhe situatat më të padëmshme mund të ndërlikohen.

 Shëndeti: Jeni duke u ndier i lodhur. Keni nevojë për një pushim të mirë.

Dashuria: Diçka mungon në marrëdhëniet me personin e dashur. Po ndieni se atmosfera ka ndryshuar dhe nuk e dini cili është shkaku. Ndoshta ju keni qenë shumë të qetë në të kaluarën, sepse e keni pranuar dashurinë si diçka që është e sigurt dhe e paprekshme. Kushtojuni personit tuaj të dashur para se të jetë vonë.

GAFORRJA (22. 06 – 22. 07)

Puna: Keni bindjen që vetëm ju po punoni. Megjithëse preferoni të gjeni një mënyrë tjetër për të fituar para. Është më mirë për ju të mbështeteni vetëm në aftësitë tuaja, sepse suksesi ju pret vetëm në atë mënyrë. Bëni kujdes, gjithashtu do të keni vështirësi me autoritetet. Transitet e planetëve ju japin një shans për të realizuar përfundimisht idetë, të cilat janë keqkuptuar deri më tani.

Shëndeti: Kujdes shëndetin emocional

Dashuria: Marrëdhënia me personin e dashur duhet të definohet. Ju jeni të vetëdijshëm se një fazë e dashurisë suaj po kalon dhe se është koha për të vendosur se çfarë të bëni më tej.

LUANI (23. 07 – 22. 08)

Puna: Ju jeni në pragun e një ndryshimi që përfundon një fazë të jetës tuaj. Sidoqoftë, kalimi në një fazë të re nuk do të bëhet brenda ditës. Do të keni kontakt me një person që ju sjell mundësi të mira në jetë, por edhe mësime të rëndësishme jetësore. Pavarësisht nga rrethanat premtuese, mos u ngutni, sepse do të njihni pamjen e plotë dhe të vërtetë vetëm pasi të keni kapërcyer zhgënjimin fillestar.

Shëndeti: Kujdes pagjumësinë.

Dashuria: Nga frika e lëkundjes së stabilitetit të dukshëm në marrëdhënie me personin e dashur, ju merrni përgjegjësinë për gjithçka. Mund të bini në një konflikt serioz me personin e dashur, sepse po e vlerësoni gabimisht situatën.

VIRGJËRESHA (23.0 8 – 22. 09)

Puna: Pas rishpërndarjes së borxheve, ju do merrni një stimul të papritur nga një person që nuk ka qenë miqësor me ju deri më tani. Përveç kësaj, aspektet e transitit të qiellit lajmërojnë ndryshime të papritura dhe të detyruara që mund t’ju shqetësojnë dhe frikësojnë. Mos iu dorëzoni presionit, mos e harro që çdo fund i një faze në të njëjtën kohë është edhe fillimi i një faze tjetër.

Shëndeti: Kujdes nga infeksionet.

Dashuria: Do të jeni shumë nën tension, kështu që gjithçka mund të duket shumë e errët për ju. Këshilla është që të mos përfshiheni në asnjë diskutim ose debat me personin e dashur. Përveç kësaj, aspekti i transitit që ju shqetëson këto ditë përshkruan gënjeshtra, sekrete dhe skandale. Kini kujdes se çfarë dhe kujt i thoni ose i besoni.

PESHORJA (23. 09 – 22. 10)

Puna: Kjo periudhë nuk është e favorshme për fillimin e aktiviteteve të reja, sepse keni një rënie të ndjeshme energjie. Është koha për të bërë një përmbledhje serioze të çdo gjëje që është bërë. Nëse keni bërë fshehurazi disa lëvizje, jini të vetëdijshëm se puna juaj e palodhur dhe përkushtimi në vendin e punës nuk kanë kaluar pa u vënë re. Sidoqoftë, do të duhet të prisni edhe pak për rezultate konkrete.

Shëndeti:  Kujdes alergjitë.

Dashuria: Tema kryesore në këtë fushë të jetës do të jenë kohët e kaluara, sinqeriteti ose heshtja, qoftë nga ju ose nga personi juaj i dashur. Pasiguria e rezultatit mund të shkaktojë shqetësime të mëdha që do t’ju bëjë të ndiheni madje edhe i sëmurë. Kriza është e përkohshme, pa pasoja afatgjata.

AKREPI (23. 10 – 22. 11)

Puna: Atmosfera në fushën e punës do të jetë disi e tensionuar ditët e para të javës. Nëse e pranoni situatën siç është dhe vazhdoni qetësisht rutinën tuaj, do ju shpërblehet në të ardhmen. Sidoqoftë, shmangni investimet dhe transaksionet financiare, sepse mund të jeni viktimë e mashtrimit. Vetëm kur mendoni se nuk mund të vazhdoni më dhe të ndiheni të lodhur, situata do të stabilizohet dhe do tu realizohen planet që kishit në kokë.

Shëndeti: Kujdes sepse mund të keni dhimbje koke.

Dashuria: Marrëdhënia nga e cila keni pritur shumë do të bëhet e lodhshme. Personi juaj i dashur nuk është më në humor si më parë, edhe pse duket se ai ju do më shumë sesa ju e doni atë.     Bëni kujdes pasi e gjithë kjo mund të jetë një arsye për të konsideruar edhe ndërprerjen e marrëdhënies për pak kohë. Mos merrni vendime të nxituara.

SHIGJETARI (23. 11 – 21. 12)

Puna: Ju po mendoni se në cilin drejtim do të vazhdoni, kështu që kjo dilemë ju shkakton tension të madh. Nuk keni shumë kohë për të hezituar, ndaj duhet të reagoni shpejt. Mos humbni kohë, por mendoni në mënyrë konstruktive dhe dëgjoni atë që shpirti po përpiqet t’jua thotë. Zgjidhja është përpara syve tuaj.

Shëndeti: Probleme me sytë.

Dashuria: Duhet të mbështeteni te partneri juaj, në vend që t’i përvilni mëngët dhe të siguroni një rrugëdalje nga një problem me forca vetjake. Ndoshta ju do të ikni nga iniciativa, sepse duhet të sakrifikoni diçka.

BRICJAPI (22. 12 – 20. 01)

Puna:  Përpara jush janë lajmet zyrtare që vijnë nga njerëz që sipas hierarkisë janë mbi ju. Pavarësisht nëse është një njohje, një diplomë apo diçka e ngjashme, ajo do të hapë mundësi të reja për zhvillim të mëtejshëm profesional. Ju jeni të vetëdijshëm se jeni në pragun e ndryshimeve të mëdha që personalisht do t’ju sjellin shanse të reja dhe kënaqësi të veçantë.

Shëndeti: Dhembje të sinuseve.

Dashuria: Ndryshueshmëria e humorit tuaj mund të jetë shkas për debate të pakëndshme. Nëse nuk do t’i kontrolloni lëkundjet e mëdha emocionale, bisedat e zakonshme mund të kthehen në një konflikt serioz pas të cilit nuk do të ketë kthim në të vjetrën. Nëse është e mundur, shmangni takimin me partnerin tuaj këto ditë.

UJORI (21. 01 – 19. 02)

Puna: Pritet të ketë lëkundje të konsiderueshme financiare . Ju do të mund të gjeni mbështetje midis bashkëpunëtorëve të biznesit që tanimë janë bërë miqtë tuaj. Pavarësisht nga sfidat, ju do shijoni një fluks të dukshëm energjie që ju ka munguar. Detyrime të reja po vijnë, kështu që keni përpara një punë të vështirë, për të cilën, të paktën tani, nuk do të paguheni në mënyrë adekuate.

Shëndeti: Kontrolloni shtypjen e gjakut.

Dashuria: Si në planin afarist, ashtu edhe në atë të dashurisë, para jush do të jetë një javë plot dinamikë. Kjo kërkon shumë energji nga ju, e cila do t’ju sjellë përparim. Bisedat që do të bëni këto ditë nuk do të japin rezultate spektakolare, prandaj ngadalësoni dhe shmangni bindjen.

PESHQIT (20. 02 – 20. 03)

Puna: Do të ndiheni të dobët për të dal nga kaosi në të cilin gjendeni. Keni ngecur aty, por ende nuk po i humbni shpresat. Gjithçka që po ndodh këto ditë, në thelb, hap mundësi të favorshme për të cilat tashmë keni një ndjenjë të mrekullueshme. Ndërkohë, ndërsa prisni, kontrolloni financat tuaja sepse ka shqetësime në formën e ndëshkimeve ose paralajmërimeve për borxhet e prapambetura.

Shëndeti: Gastriti.

Dashuria: Nga njëra anë, keni dëshirë të madhe për liri, nga ana tjetër kënaqeni kur keni dikë në krah. Mos lejoni që një gjendje shpirtërore melankolike t’ju çojë në lëvizje të nxituara, veçanërisht këto ditë. Rrethanat së shpejti do të ndryshojnë, prandaj nuk është gjë e mençur të marrësh vendime të rëndësishme derisa të sqarohet situata.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *