DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Kendi i Filmit dhe Letërsisë

‘Bolero në vilën e pleqve’, shpërblehet me çmim në Festivalin e Filmit në Kanada

Shpërndaje

Filmi shqiptar “Bolero në vilën e pleqve”, një portretizim i ngjarjeve të romanit me të njëjtin titull të Fatos Kongolit është vlerësuar me një tjetër çmim në “Toronto International Women Film Festival”.

Filmi me regji nga Spartak Pecani ka fituar çmimin e ‘’skenaristes më të mirë femër’’

Skenari është i shkruar nga Linda Fejzaj, ndërkaq disa nga aktorët të cilët sjellin nëpërmjet interpretimeve artistike rolet filmike janë Robert Ndrenika e Margarita Xhepa.

Filmi është prodhim i shtëpisë kinematografike “Eclipse SA Film”.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *