DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Artistët e shekullit/ Adele kryeson listën, lë mbrapa Madonnën dhe Rihannën

Shpërndaje

Adele është zgjedhur artistja femër më e suksesshme e shekullit, me më shumë albume të shitura, duke lënë pas koleget e saj si Madonna, Pink apo Rihanna.

Lajmi është bërë i ditur në Ditën Kombëtare të Albumit për vitin 2021, e cili këtë vit kishte si temë celebrimin e kontributit të jashtëzakonshëm që gratë japin në muzikë përmes albumeve. Në njoftimin thuhej që Adele është një nga artistet femra më të shitura që nga viti 2000.

Në krye të listës ishte albumi më i suksesshëm i Adele i cili mban emrin ‘’21’’ dhe që është albumi i dytë  i këngëtares i publikuar në vitin 2011. Lista e albumeve më të mira u pasua nga ‘’Back to Black’’ e Amy Winehouse, i cili mbush 15 vite në tetor.

 

 

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *