DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Pas deklaratave të Harry e Megan, reagon William: Ne nuk jemi racistë

Shpërndaje

Pas letrës zyrtare të Mbretëreshës Elisabeth, edhe Princi William ka reaguar në lidhje me deklaratat e Meghan dhe Harry-T.

William ka treguar se nuk ka komunikuar me Harry-n pas asaj interviste, por siguroi që do ta bëj shumë shpejt.

Ai u është përgjigjur drejtpërdrejtë akuzave për racizëm dhe diskriminim. “Nuk jemi familje raciste”-ka thënë William.

Duka i Kembrixhit e bëri komentin e tij gjatë një vizite në një shkollë në Londrën Lindore, duke qenë kështu pjestari i parë i familjes mbretërore që i përgjigjet drejtpërdrejtë deklaratave të Harry-t dhe Megan. Ndërkohë një ditë më parë edhe pallati mbretëror anglez me anë të një letre të firmosur nga Mbretëresha Elisabeth dhe shpërndarë më pas për mediat, është shprehur se pretendimet e bëra nga në intervistën me Oprah Winfrey “janë marrë me seriozitet”.

 

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *