DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Art & Culture

Ndahen çmimet e Festivalit Mbarëkombëtar të Teatrit “Moisiu On”

Shpërndaje

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit “Moisiu On”  mbylli siparin e edicionit të parë mbrëmjen e djeshme.

Festivali i cili u zhvillua virtualisht për shkak të masave anti Covid  vlerësoi shfaqjet dhe aktorët më të mirë në hapësirën shqipfolëse si më poshtë:

 

Regjia më e mirë – Dino Mustafiç

Aktori më i mirë protagonist – Gëzim Rudi

Aktorja më e mirë protagoniste – Olta Daku

Aktori më i mirë joprotagonist – Gert Ferra

Aktorja më e mirë joprotagoniste – Arta Muçaj

Aktori/Aktorja i ri më i mirë – Igli Zarka & Silvio Goskova

Çmimi i karrierës – Bujar Lako ()

 

Ndërkohë ditën e sotme pritet të shpallet edhe fituesi i çmimit ‘’shfaqja më e mirë’’ e vlerësuar prej votave të publikut që e kanë ndjekur këtë eveniment. Për shkak se ka pasur një fluks shumë të madh votimesh që shkojnë mbi 3400 votime, u mor vendimi që pas një numërimi të kujdesshëm vota e publikut të lexohet sot.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *