DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Aktori i njohur shqiptar ndahet nga jeta si pasojë e Covid-19

Shpërndaje

 

Aktori i njohur shqiptar Luran Ahmeti është ndarë nga jeta në moshën 46-vjeçare si pasojë e Covid-19.

Gjatë karrierës së tij artistike, Ahmeti ka marrë pjesë në shfaqje të shumta teatrale, filma dhe seriale dhe ka qenë pjesë e Teatrit Shqiptar të Shkupit. Aktori po ashtu ka qenë pjesë e kastit të filmit historik “Sulejmani i Madhërishëm”. Ndër sukseset më të mëdha të aktorit ka qenë edhe roli i tij në filmin e famshëm amerikan, ‘Taken’.

Aktori i njohur shqiptar ndahet nga jeta si pasojë e Covid-19 1

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *