DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Eurovision/ Publikohet renditja, ja kur do të këndojë Anxhela Peristeri

Shpërndaje

Eurovision ka bërë publike ditën e djeshme renditjen e këngëve për dy netët gjysmëfinale. Sipas renditjes përfaqësuesja e Shqipërisë, Anxhela Peristeri do të ngjitet në skenën e madhe në natën e dytë, në datë 20 maj.

Anxhela do përfaqësojë këtë vit Shqipërinë me këngën ‘Karma’, klipi i së cilës u publikua para pak javësh. Ajo do të ngjitet e 11-ta në skenën e kompeticionit më të madh të muzikës europiane.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by wiwibloggs (@wiwibloggs)

Më herët këngëtarja dhe stafi janë shprehur se ka vendosur t’i qëndrojë versionit shqip të këngës duke ndryshuar vetëm disa detaje të vogla. Sa i takon performancës, Anxhela do të bashkëpunojë me koreografen e njohur suedeze, Sacha Jean-Baptiste.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by wiwibloggs (@wiwibloggs)

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *