DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle

Nga xhelozët tek vetëmohueset, këto janë cilësitë e shenjave të horoskopit në dashuri

Shpërndaje

Dashi

Pjesëtarët e kësaj shenje janë shumë shpërthyes dhe kanë një xhelozi të ‘çmendur’. Atyre u pëlqen të kërkojnë një arsye për t’u grindur edhe atje ku nuk ka asnjë. Janë mjeshtër të vërtetë në agresionin pasiv, kështu që nëse diçka nuk u pëlqen atyre, ata do ua kujtojnë gjithë jetën.

Demi

Kjo shenjë e mundon partnerin duke e injoruar. Ashtu si me Dashin, Demi në dashuri më së shpeshti pengohet nga xhelozia. Unë mund ta torturoj partnerin tim duke pretenduar se gjithçka është në rregull. Në fund të çdo diskutimi, grindja do të përfundojë nëse i pranoni Demit se ka të drejtë, sepse ai është gjithmonë më i zgjuari.

Binjakët

Binjakët nuk janë kurrë të kënaqur.  Ata presin vazhdimisht qe ju të bëni pas tyre. Fjalët e ashpra dhe ofendimet nuk janë të huaja për ta dhe janë provokatorë kur bëhet fjalë për xhelozi.

Gaforrja

Gjëja më e keqe në lidhje me gaforret është se ata mund të ofendohen në pothuajse gjithçka që ju u thoni atyre. Ata  influencohen shumë nga mjedisi përreth dhe në zemërim bëhen të pandjeshëm dhe tejet hakmarrës.

Luani

Luanët gjithmonë do të gjejnë një justifikim për veten e tyre. Pjesëtarët e kësaj shenje do të nuhasin dobësitë e partnerit të tyre dhe sa herë që ndihen të kërcënuar, ata do të heqin fajin nga vetja për t’u dukur më mirë. Ata bëhen posesivë nëse nuk u kushtohet aq vëmendje sa mendojnë se meritojnë.

Virgjëresha

Është e pamundur të përmbushësh pritshmëritë e Virgjëreshës. Ato janë gjithmonë të gatshme për kritika edhe kur bëhet fjalë për dashurinë. Meqenëse janë perfeksionistë të fiksuar, gjithçka duhet të jetë ashtu siç e kanë imagjinuar. Ato priren të kontrollojnë partnerët dhe shpesh janë posesivë.

Peshorja

Peshorja gjithmonë di gjithçka më mirë se ju. Ato kanë një sërë rregullash se si duhet të sillet i zgjedhuri i tyre dhe madje edhe të vishet. Ato besojnë se partneri i tyre duhet t’i dëgjojë për gjithçka, kështu që atyre u pëlqen të marrin pozicionin e njerëzve të zgjuar dhe këshilltarëve.

Akrepi

Të lindurit e kësaj shenje nuk janë ‘të patundur’ në dashuri. Ata janë gjithmonë të prirur për flirt dhe lidhje të reja. Duke qenë shenjë pasionante edhe në mënyrën si flasin apo ndërveprojnë , Akrepët kanë një lloj magjie dhe sa i takon dashurisë. Janë ndër shenjat më xheloze të zodiakut dhe që e kanë të vështirë të falin. Nëse i vë në siklet para shoqërisë, do të jetë e vështirë që një Akrep tju falë.

Shigjetari

Shigjetari gjithmonë e vë veten në vendin e parë. Megjithëse do të betohen për dashuri dhe përkushtim të përjetshëm, njerëzit e kësaj shenje do të shikojnë vazhdimisht se çfarë u përshtatet dhe si do ta kthejnë situatën në avantazhin e tyre.

Bricjapi

Ashtu si Virgjëresha, Bricjapët kanë pritshmëri të mëdha nga partneri i tyre. Ata mund të mendojnë një gjë dhe të thonë diçka krejtësisht ndryshe, dhe sillen në atë mënyrë që asgjë të mos jetë e qartë për ju. Janë në gjendje të fshehin ndjenjat e tyre shumë mirë dhe të insistojnë  në mënyrë që faji mos të mbetet kurrë tek ata.

Ujori

Pjesëtarët e kësaj shenje janë aq krenarë për individualitetin e tyre saqë ndonjëherë u duket se askush nuk i meriton 100% angazhimin dhe përkushtimin e tyre. Janë kokëfortë dhe të vendosur për të realizuar qëllimet e tyre me çdo kusht.

Peshqit

Peshqit fshehin frikën e tyre dhe për këtë kamuflim përdorin akuzat. Ata janë të vetëdijshëm për vetëmohimin e tyre në dashuri, por kanë frikë se mos partneri nuk i do me po të njëjtin intesitet. Ata vazhdimisht testojnë dashurinë e partnerit të

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *