DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Event

Publikohen nominimet për “iHeartRadio Music Awards 2021”

Shpërndaje

Janë publikuar nominimet për “iHeartRadio Music Awards 2021”. Në mesin e shumë yjeve botërore, edhe artistja shqiptare Dua Lipa është nominuar në katër kategori: si ‘Artistja femër e vitit’, ‘Kënga e Vitit’ për hitin “Don’t Start Now”, ‘Për këngën me tekstin më të mirë’ dhe për ‘Për videon më të mirë muzikore’.

The Weeknd është artisti me më shumë nominime duke përfshirë 8 të tilla në total, ndërsa vendi i dytë dhe i tretë i takon Megan Thee Stallion dhe Roddy Ricch me nga shtatë nominime. Eveti i cili vlerëson këngët më të dëgjuara në rrjetin e radiove ‘iHeart’ do të mbahet më 27 maj do të transmetohet drejtpërdrejt nga teatri Dolby i Los Angeles .

Në mesin e artistëve me shumë nominime janë edhe Ariana Grande, Beyonce, Lady Gaga, Maluma, Taylor Swift etj.

 

Më poshtë ua sjellim listën e plotë të nominimeve:

“Kënga e vitit”

“Blinding Lights” – The Weeknd

“Circles” – Post Malone

“Don’t Start Now” – Dua Lipa

“ROCKSTAR” – DaBaby featuring Roddy Ricch

“Watermelon Sugar” – Harry Styles

“Artistja femër e vitit”

Ariana Grande

Billie Eilish

Dua Lipa

Megan Thee Stallion

Taylor Swift

“Artisti mashkull i vitit”

Harry Styles

Justin Bieber

Post Malone

Roddy Ricch

The Weeknd

“Grupi/dyshja më e mirë e vitit”

BTS

Dan + Shay

Jonas Brothers

Maroon 5

twenty one pilots

“Bashkëpunimi më i mirë”

“Go Crazy” – Chris Brown & Young Thug

“Holy” – Justin Bieber featuring Chance the Rapper

“I Hope” – Gabby Barrett featuring Charlie Puth

“Mood” – 24kGoldn featuring iann dior

“Savage” (Remix) – Megan Thee Stallion featuring Beyonce

“Artisti i ri më i mirë”

24kGoldn

blackbear

Doja Cat

JP Saxe

Pop Smoke

“Kënga e viti në zhanrin rock”

“Bang!” – AJR

“Bloody Valentine” – Machine Gun Kelly

“everything i ëanted” – Billie Eilish

“Level Of Concern” – tëenty one pilots

“Monsters” – All Time Loë featuring blackbear

“Artisti i viti në zhanrin rock”

AJR

All Time Low

Billie Eilish

Cage the Elephant

tëenty one pilots

“Artisti më i mirë rock”

Ashe

Dayglow

Powfu

Royal & The Serpent

Wallows

“Kënga e vitit nga një artist country”

“Even Though I’m Leaving” – Luke Combs

“I Hope” – Gabby Barrett

“Nobody But You” – Blake Shelton ëith Gëen Stefani

“One Margarita” – Luke Bryan

“The Bones” – Maren Morris

“Artisti i vitit në zhanrin country”

Blake Shelton

Luke Bryan

Luke Combs

Maren Morris

Thomas Rhett

“Artisti më i mirë i ri i country”

Ashley McBryde

Gabby Barrett

HARDY

Ingrid Andress

Jameson Rodgers

“Kënga e vitit në zhanrin hip-hop”

“High Fashion” – Roddy Ricch featuring Mustard

“Life Is Good” – Future featuring Drake

“ROCKSTAR” – DaBaby featuring Roddy Ricch

“Savage” (Remix) – Megan Thee Stallion featuring Beyonce

“The Box” – Roddy Ricch

“Artisti i vitit në zhanrin hip-hop”

DaBaby

Lil Baby

Megan Thee Stallion

Pop Smoke

Roddy Ricch

“Artisti më i mirë i ri në hip-hop”

Jack Harlow

Moneybagg Yo

Pop Smoke

Rod Wave

Roddy Ricch

“Kënga më e mirë në zhanrin R&B”

B.S.” – Jhene Aiko featuring H.E.R.

“Go Crazy” – Chris Brown & Young Thug

“Heat” Chris Broën featuring Gunna

“Playing Games” – Summer Walker

“Slide” – H.E.R. featuring YG

“Artisti i vitit në zhanrin R&B”

Chris Brown

H.E.R.

Jhene Aiko

Snoh Aalegra

Summer Walker

“Artisti i ri më i mirë në zhanrin R&B”

Chloe x Halle

Lonr.

Mahalia

Skip Marley

Snoh Aalegra

“Kënga e vitit në zhanrin ‘reggaeton’”

“Caramelo” – Ozuna

“Dakiti” – Bad Bunny & Jhay Cortez

“Hawai” (Remix) – Maluma & The Weeknd

“RITMO (Bad Boys For Life)” – Black Eyed Peas & J Balvin

“Tusa” – KAROL G & Nicki Minaj

“Artisti i vitit në zhanrin ‘reggaeton’”

Bad Bunny

J Balvin

KAROL G

Maluma

Ozuna

“Artisti i ri më i mirë latin”

Chesca

Jay Wheeler

Natanael Cano

Neto Bernal

Rauw Alejandro

“Producenti i vitit”

Andrew Watt

Dr Luke

Frank Dukes

Louis Bell

Max Martin

“Tekstshkruesi i vitit”

Ali Tamposi

Amy Allen

Ashley Gorley

Dan Nigro

Finneas

“Kënga me tekstin më të mirë”

“Adore You” – Harry Styles

“Before You Go” – Lewis Capaldi

“Blinding Lights” – The Weeknd

“cardigan” – Taylor Swift

“Don’t Start Now” – Dua Lipa

“everything i wanted” – Billie Eilish

“I Hope” – Gabby Barrett featuring Charlie Puth

“If The World Was Ending” – JP Saxe featuring Julia Michaels

“Intentions” – Justin Bieber featuring Quavo

“Life Is Good” – Future featuring Drake

“Kënga me videon më të mirë muzikore”

“Blinding Lights” – The Weeknd

“Don’t Start Now” – Dua Lipa

“Dynamite” – BTS

“Hawai” – Maluma

“How You Like That” – BLACKPINK

“Life Is Good” – Future featuring Drake

“Rain On Me” – Lady Gaga & Ariana Grande

“WAP” – Cardi B featuring Megan Thee Stallion

“Watermelon Sugar” – Harry Styles

“Yummy” – Justin Bieber

“Videoja muzikore me koreografinë më të mirë”

BTS – Son Sung Deuk

“34+35” (Ariana Grande) – Scott & Brian Nicholson

“Do It” (Chloe x Halle) – Kendra Bracy & Ashanti Ledon

“Honey Boo” (CNCO & Natti Natasha) – Kyle Hanagami

“Physical” (Dua Lipa) – Charm La’Donna

“Rain On Me” (Lady Gaga & Ariana Grande) – Richy Jackson

“Say So” (Doja Cat) – Cortland Brown

WAP” (Cardi B featuring Megan Thee Stallion) – JaQuel Knight

“Bop” (DaBaby) – Coach Cherry & DaniLeigh.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *