DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Meghan Markle nuk do të jetë në funeralin e Princit Philip, ja arsyeja

Shpërndaje

Pallati ‘Buckingham’ ka konfirmuar se Meghan Markle nuk do të jetë e pranishme në funeralin e Princit Philip të shtunën e ardhshme. “Duka i Sussex po planifikon të marrë pjesë. Dukesha e Sussex është këshilluar nga mjeku i saj që të mos udhëtojë.“- tha një zëdhënës mbretëror në një konferencë të shtunën pasdite. 39- vjeçarja është duke pritur fëmijën e dytë që pritet të vijë në jetë për pak javë më vonë.”Princi Harry do të marrë pjesë në varrimin e gjyshit të tij të shtunën (duke ndjekur të gjitha protokollet e SHBA dhe Mbretërisë së Bashkuar të Covid-19),” shkruajnë mediat britanike.

“Një burim shton se Meghan, e cila është shumë shtatzënë, bëri” të gjitha përpjekjet “për të udhëtuar por nuk mori leje mjekësore nga mjeku i saj”.
Harry do të kthehet në Britaninë e Madhe në ditët në vijim dhe kjo do të jetë hera e parë që ai ka qenë në vend në më shumë se një vit. Kjo është gjithashtu hera e parë që ai do të ketë takojë anëtarë të Familjes Mbretërore që kur intervista e tij dhe Meghan me Oprah Winfrey u transmetua muajin e kaluar.

Meghan Markle nuk do të jetë në funeralin e Princit Philip, ja arsyeja 1
Sipas BBC, Britania do të hyjë në ‘’fazën 2’’ ditën e sotme, 12 prill, kur të gjitha dyqanet lejohen të hapen, restorantet lejohen të shërbejnë jashtë, anëtarët e së njëjtës familje mund të bëjnë pushime në Angli, dasmat lejojnë një kapacitet deri në 15 persona, ndërsa më shumë kufizime do të hiqen me kujdes.
Me listën e të ftuarve të kufizuar në 30 persona, nën udhëzimet e qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar për shkak të COVID, pritet që familja e ngushtë e Filipit, duke përfshirë fëmijët dhe nipërit e mbesat e tij, do të përbëjnë pjesën më të madhe të të pranishmëve në ‘George Chapel’.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *