DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Princi Philip një “mbret” i stilit dhe i klasit, vendosi standartin për veshjet për burra

Shpërndaje

Princi Philip, Duka i Edinburgut u nda nga jeta të premten në moshën 99-vjeçare. Gjithnjë në krahë të mbretëreshës Elisabeth dhe pika e mbështetjes  për të, ai do të mbahet mend jo vetëm për kontributet e tij, por edhe për faktin se u bë njeriu që revolucionarizoi dhe vendosi standartin për veshjet e burrave britanikë.

Princi Philip një “mbret” i stilit dhe i klasit, vendosi standartin për veshjet për burra 1Princi Philip, babai i katër fëmijëve kishte një ndjenjë të duhur të jetës për mënyrën se si paraqitej përmes veshjeve të tij.

“Në të gjitha zgjedhjet e tij të modës, ai kishte shije të pamatë dhe dinte se çfarë i shkonte më shumë. Nuk mendoj se ndoqi vërtetë modën, por zgjodhi veshje që e dinte mirë se i shkonin. Qoftë duke ndjekur detyrat mbretërore apo duke qenë i rastësishëm, ishte gjithmonë i veshur në mënyrë të përshtatshme.”- është shprehur stilistja e famshme Rochelle White ndërsa ka komentuar stilin e tij të veshjes.

Ndërsa merrte pjesë në eventet publike, Duka konsiderohej si një fanatik i stilit klasik; ndërsa jashtë detyrës, këmishat njëngjyrëshe me krahë të gjata ishin zgjedhja e tij.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *