DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Gjon Muharremaj, artisti shqiptar që do të përfaqësojë Zvicrën këtë vit në “Eurovision”

Shpërndaje

Gjon Muharremaj, i njohur me emrin artistik Gjon’s Tears është artisti me origjinë shqiptare i cili do të përfaqësoj Zvicrën në Eurovision 2021.

Kënga me titull “Tout l’Univers” mori bekimin e shtetit helvetik për ta prezantuar vendin në atë që njihet si konkursi më i madh i muzikës në Evropë.

Netët gjysmëfinale të Eurovision do të mbahen më 18 dhe 20 maj te vitit te këtij viti, ndërsa finalet janë planifikuar për 22 maj.

Gjon Muharremaj nuk është një emër i panjohur për publikun, pasi të gjithë e mbajnë mend vogëlushin që dikur kishte impresionuar publikun e spektaklit “Albanian’s Got Talent”, rreth një dekadë më parë.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *