DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Ndarja nga jeta e babait të tij, cili do të jetë roli i ri i princit Charles

Shpërndaje

Pas ndarjes nga jeta të princit Philip disa ditë më parë, patriarku i ri i familjes mbretërore është princi Charles.

72- vjeçari është figura më e lartë mashkullore e mbretërisë dhe sipas mediave britanike ai pritet të marrë titullin e Dukës së Edimburgut.

Për Charlsin, tani fillon ajo që mediat britanike e ka përcaktuar tashmë si një regjencë të butë, jo të deklaruar zyrtarisht, por që teknikisht e sheh atë tashmë duke zënë pak nga pak vendin e monarkes.

Vanityfair.it shkruan se mbretëresha Elizabeth II nuk ka ndërmend të abdikojë duke hequr dorë nga detyrat e saj si sovrane, por tani që është e ve, ajo ka vendosur të ngadalësojë.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *