DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Ditëlindja ‘’e vetmuar’’ e Mbretëreshës Elizabeth

Shpërndaje

Mbretëresha Elizabeth II feston sot 95-vjetorin, katër ditë pas ceremonisë mortore të bashkëshortit të sa, princit Philip.

Kjo është ditëlindja e parë pa njeriun me të cilin ndau 73 vite dhe sikundër do të shprehej ajo vetë, ishte mbështetja dhe forca e sa më e madhej.

Kjo ngjarje ndodh në zi të plotë për familjen mbretërore. Elisabeth II me vullnet të plotë ka vendosur që mos të ketë asnjë ceremoni apo festim publik ose privat.

Monarkja më e vjetër në pushtet do të kalojë ditën në Kalanë Windsor me stafin e saj të kufizuar për shkak të pandemisë.

Philip, duka e Edimburgut u nda nga jeta më 9 prill në kështjellën Windsor në moshën 99-vjeçare.

Ditëlindja ‘’e vetmuar’’ e Mbretëreshës Elizabeth 1

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *