DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Alban Ramosaj fiton “Kënga Magjike 2021”

Shpërndaje

Me plot emocion ka përfunduar edicioni i 22-të i festivalit shqiptar, Kënga Magjike.

Festivali kete vit është prezantuar nga autori dhe producenti Ardit Gjebrea dhe nga artistja Marsela Çibukaj.

Në mesin e shumë artistëve me emer dhe me nje larmi kengesh te bukura dhe moderne  rezultoi që çmimin kryesor ta marrë Alban Ramosaj me këngën “Thikat e Mia”.

Këngëtarj jo vetëm që ofroi atmosferë të mrekullueshme më këngën, por mori vëmendje edhe me paraqitjen skenike.

Albani mori votat maksimale nga vete artistet,juria dhe publiku.

Pjesë e jurisë këtë vit kanë qenë: Enkel Demi, Jonida Maliqi, Markelian Kapidani, Arben Skënderi dhe Kozeta Kurti.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *