DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Art & Culture

Anxhela Peristeri fiton Festivalin e 59, do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion

Shpërndaje

Mbrëmjen e djeshme u mbajt nata finale e edicionit të 59-të të “Festivalit të Këngës”

Anxhela Peristeri është shpallur fituese e Festivalit të 59-të të Kenges . Ajo do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion në fillim e vitit të ardhshëm.

Kënga “Karma” me tekst të Olti Currit dhe muzikë të Kledi Bahitit, ishte një ndër më të klikuarat në Festivalin e Këngës.

Ndërkohë, u ndanë dhe dy çmime të tjera, ku çmimin e dytë e rrëmbeu Sardi Struga me këngën ‘Kam me t’ba mekajt’, ndërsa çmimin e tretë Festina Mejzini me “Kush je ti dashuri”.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *