DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Anxhela Peristeri triumfon në Rotterdam, kualifikohet për në finale

Shpërndaje

Anxhela Peristeri ia ka dal mbanë të kualifikohet për në finalen e festivalit evropian të muzikës Eurosong 2021. Këngëtarja shqiptare performoi e 11-ta në radhë duke na dhuruar shumë emocione dhe një paraqitje spektakolare. Po ashtu në 10-tëshen kualifikuese ishte edhe Zvicra e përfaqësuar nga këngëtari me origjinë shqiptare Gjon Muharremaj, i njohur edhe si Gjon’s Tears me këngën “Tout l’Univers” të kënduar në frëngjisht.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *