DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Ariana Grande bën historinë, fiton titullin e 20-të të Rekordeve Botërore Guinness

Shpërndaje

Me një karrierë të nisur që në adoleshencë Ariana Grande është një nga emrat më në zë të muzikës botërore, me shumë suksese dhe trofe. Së fundi ylli i muzikës është bërë pjesë e librit të Rekordeve Botërore Guinness, duke u shpallur artistja e parë femër që ka vendosur plot 20 rekorde Guinness, dukë përfshirë titujt si :

-Më e transmetuara në Spotify brenda një jave (artiste femër)

-Artistja femër më e ndjekur në Spotify

-Artistja që ka zënë pozitat e para në tabelë edhe në ShBA

-Artistja me më së shumti (40) hyrje në tabela në ShBA

-Artistja me këngët më të transmetuara në Spotify brenda një jave

-Artistja femër me më së shumti abonues në YouTube

-Artistja me albumin më të transmetuar brenda një jave në ShBA.

-Artistja me më së shumti nominime në MTV EMA për ‘Bashkëpunimin më të mirë’

Albumi i gjashtë dhe më i fundit i Arianas, “Positions”, u publikua më 30 tetor 2020. Ky i fundit u rendit në vendin e parë në Billboard dhe qëndroi deri më 7 nëntor 2020.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *