DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Artistët që deklaruan hapur votën e tyre pro kandidatit Biden

Shpërndaje

Ditën e djeshme është mbyllur votimi për president ne SHBA. Donald Trump dhe Joe Biden u duhen 270 vota nga Kolegji Zgjedhor për t’u zgjedhur president i ardhshëm i Shteteve të Bashkuara.

Votat vazhdojnë të numërohen në disa shtete ndërsa të dy kandidatët ndihen pozitivë për fitoren. Pavarësisht pretendimeve të presidentit ne detyre Trump për “mashtrim”, vetëm rezultatet përfundimtare do të vendosin se kush e ka fituar garën.

Përpos politikanëve që deklaruan hapur votën e tyre të njëjtën gjë kanë bërë dhe një numër i konsiderueshem artistësh.

Artistët janë një zë që frymëzon, por shpesh edhe pikë referimi për shoqërinë. Amerika e Hollivudit, ajo intelektuale dhe e mediave është pothuaj e gjitha kundër modelit Trump dhe po bëjnë fushatë pro Joe Biden.

Disa prej tyre kanë shkruar disa herë në rrjetet e tyre sociale, ku kanë mbështetur vazhdimisht Biden. Disa nga të famshmit që deklaruan hapur mbështetjen dhe votën e tyre ndaj kandidatit demokrat Joe Biden qe eshte shume i pelqyer edhe mes republikanëve gjithashtu, ishin:

Dua Lipa

Artistët që deklaruan hapur votën e tyre pro kandidatit Biden 1

Dylan Minnette

Artistët që deklaruan hapur votën e tyre pro kandidatit Biden 2

Adele

Artistët që deklaruan hapur votën e tyre pro kandidatit Biden 3

Becky G

Artistët që deklaruan hapur votën e tyre pro kandidatit Biden 4

Demi Lovato

Artistët që deklaruan hapur votën e tyre pro kandidatit Biden 5

Ellie Goulding

Artistët që deklaruan hapur votën e tyre pro kandidatit Biden 6

John Legend

Artistët që deklaruan hapur votën e tyre pro kandidatit Biden 7

Miley Cyrus

Artistët që deklaruan hapur votën e tyre pro kandidatit Biden 8

Tayler Swift

Artistët që deklaruan hapur votën e tyre pro kandidatit Biden 9

Shakira

Artistët që deklaruan hapur votën e tyre pro kandidatit Biden 10

Cardi B

Artistët që deklaruan hapur votën e tyre pro kandidatit Biden 11

Artistët që deklaruan hapur votën e tyre pro kandidatit Biden 12

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *