DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Art & Culture

Artistja shqiptare, Gala Aliaj triumfon në finalen e “The Voice Kids” në Belgjikë

Shpërndaje

Shqiptarja e talentuar, Gala Aliaj, është shpallur fituese e “The Voice Kids” në Belgjikë.

Gala, vajza adoleshente e artistit shqiptar Robert Aliajt shkëlqeu në ‘The Voice Kids’ në Belgjike duke e fituar kompeticionin, pas javëve të tëra konkurrimi.

Këngët që i dhanë fitoren mbrëmjen e së premtes ishin ‘Goodbye Yellow Brick Road’ nga Elton John dhe ‘Make You Feel My Love’ nga Adele.

Vajza e vogël e artistit shqiptar ka mahnitur jurinë e “The Voice Kids” në Belgjikë që në fazën e audicioneve të fshehta, ku bëri të katërt anëtarët e jurisë të kthenin karriget që në notat e para muzikore.

Fitorja e këngëtares shqiptare u përkrah nga gjithë Belgjika në “The Voice”.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sqSQ