DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Brooklyn Beckham & Nicola Peltz martohen me nje ceremoni madheshtore ne Palm Beach

Shpërndaje

Nicola Peltz mahniti të pranishmit e veshur me një fustan nusërie të punuar nga “Valentino” teksa pozoi për fotografitë e saj të dasmës me Brooklyn Beckham.

Nicole fluturoi në Romë dy herë për të punuar me stilistin e “Valentino”-s, Pierpaolo Piccioli në studion e tij për t’u siguruar që çdo detaj i veshjes të ishte perfekt.

Nicola dhe Brooklyn, 23 vjeç, u martuan në një ceremoni herët në mbrëmje në lëndinën e madhe përballë oqeanit të kompleksit 103 milionë dollarësh (94.7 milionë euro) të babait të Nicolas, në Palm Beach, Florida.

Pasi pozoi për fotografitë, nusja u bashkua me të ftuarit e tjerë në qendrën gjigante të dedikuar per koktejin.

Të ftuarit, përfshirë legjendën e tenisit Serena Williams, kuzhinierin televiziv Gordon Ramsay dhe yllin e “Desperate Housewives”, Eva Longoria, mund të shiheshin qartë duke shijuar mbremjen.

Çifti doli në pistën e vallëzimit në orën 20:10 te shoqeruar nga nje kengetar qe kendoi kengen e Elvis Preslit “Only Fools Rush In”,dhe përfundoi valsin me brohoritjet e forta nga të ftuarit. Kenga e dytë ishte klasikja e Ben E., “King Stand By Me”.

Brooklyn zgjodhi vëllezërit Romeo dhe Cruz, 17 vjeç, si shoqëruesit e tij të dasmës me vajzën e financierit miliarder Nelson Peltz, 79 vjeç. Motra e tij Harper, dhjetë vjeçe, ishte shoqëruese e nuses.

Gjithashtu David dhe Victoria Beckham shkelqyen ne dasmen e djalit te tyre te madh Brooklyn.

Nëna e dhëndrit,ishte mishërimi i elegancës e veshur me një fustan prej sateni ngjyrë argjendi të lidhur me rripa, teksa hynte në dasmën e mbushur me personazhe VIP krahas ish-futbollistit.

Jo më pak elegant dukej edhe partneri i saj, ish-futbollisti David Beckham i veshur me një kostum të zi.

Brooklyn Beckham & Nicola Peltz martohen me nje ceremoni madheshtore ne Palm Beach 1

Brooklyn Beckham & Nicola Peltz martohen me nje ceremoni madheshtore ne Palm Beach 2

Brooklyn Beckham & Nicola Peltz martohen me nje ceremoni madheshtore ne Palm Beach 3Brooklyn Beckham & Nicola Peltz martohen me nje ceremoni madheshtore ne Palm Beach 4

Brooklyn Beckham & Nicola Peltz martohen me nje ceremoni madheshtore ne Palm Beach 5

Brooklyn Beckham & Nicola Peltz martohen me nje ceremoni madheshtore ne Palm Beach 6

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *