DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Dalin detajet/ Anxhela Peristeri i mbuloi vetë shpenzimet në “Eurovision”

Shpërndaje

Anxhela Peristeri, ndezi skenën e Eurovision-it me një performancë me efekte vizuale të cilat shoqëronin lëvizjet e saj në skenë.

Në një intervistë tekstshkruesi i këngës së saj Olti Curri ka zbuluar se artistja i ka mbuluar vetë shpenzimet e kësaj performance pasi s RTSH-ja ka një buxhet shumë të kufizuar për prezantimin në “Eurovision”.

“Ky buxhet është përballuar nga Anxhela. KAnxhela ka pasur dëshirë dhe e ka mbuluar . Është një buxhet që nuk është i vogël. Sasha (artsitja që kuroi performancën skenike) u dashurua me performancën e Anxhelës”, tha Olti Curri në emisionin “TempOra”.

Ai ka zbuluar se pas performancës në “Eurovision”, Anxhelës i ka ardhur ftesë për një koncert në Rusi, por nuk ka zbuluar më tepër detaje se për çfarë bëhet fjalë.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *