DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Ditë zie për aktorin e humorit, humb  bashkëshorten nga Covid-19

Shpërndaje

Aktori i humorit Muharrem Hoxha ka humbur bashkëshorten Jalldiz Hoxha pas një beteje me koronavirusin.

Sipas informacioneve për mediat, ajo do të përcillet për në banesën e fundit mesditën e sotme në qytetin e Durrësit.

Në fillim të pandemisë , në mars të vit të kaluar vetë aktori i humorit në një intervistë në media u shpreh se : ‘’ Unë të them sinqerisht që ishalla nuk zgjat shumë sa më pak dhimbje për vendin tonë ishalla, se ne pak jemi. Kur dëgjoj se sa kanë vdekur në vendet e tjera them me vete Zot  i Madh por dhe ne duhet të ruhemi. Duhet të rrimë brenda se me atë që po dëgjojmë është e vështirë. ‘’

 

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *