DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Dua Lipa do të përfaqësoj Britaninë në Eurovizion 2022 ?

Shpërndaje

Mediat britanike shkruajnë se këngëtarja  shqiptare me famë botërore Dua Lipa mund të jetë një nga pjesëmarrëset në festivalin e Eurovizion 2022.

Ajo mund të jetë përfaqësuese e Britanisë së Madhe. Përfaqësimi me një emër të madh të muzikës është kërkuar nga fansat dhe publiku britanik, të cilët në vitet e fundit janë zhgënjyer nga përfaqësimet e dobëta të Britanisë në këtë kompeticion.

Edhe kritikët e muzikës janë shprehur se ka ardhur koha që në Eurovizion të përfaqësohen nga një këngëtar me talent dhe që njihet në të gjithë botën.

Tashmë të gjithë presin me padurim për emrin që do përfaqësojë vendin në Torino të Italisë në Maj të 2022.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *