DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Dua Lipa shënon një tjetër sukses historik me hitin “Levitating”

Shpërndaje

Dua Lipa ka shënuar një tjetër sukses historik. Këngëtarja me famë shqiptare është artistja e vetme femër që ka qëndruar më së shumti në TOP 10 të “Billboard Hot 100” me hitin “Levitating”. Lajmin e ka bërë të ditur vet ajo përmes një InstaStory, të cilën Dua e ri-postoi nga një faqe e fansave të saj.

Në njoftim thuhet se kënga “Levitating” po qëndron në “Top 10” të top-listës “Billboard Hot 100” edhe këtë javë, duke u bërë kështu artistja femër  për më së shumti javë të kaluara në histori të kësaj top-liste në 10-të pozitat para, me 41 javë gjithsej.

26-vjeçarja publikoi “Levitating” në bashkëpunim me DaBaby, në tetor të vitit të kaluar, dhe deri tani kënga ka grumbulluar mbi 393 milionë klikime në YouTube.

Dua Lipa është në kulmin e karrierës dhe sukseset e saj në arenën e muzikës ndërkombëtare po shtohen çdo ditë e më shumë.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *