DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Dua Lipa uron Pavarësinë e Kosovës: Krenare për sa kemi arritur

Shpërndaje

Në 13-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Dua Lipa e ka uruar popullin e saj me një mesazh emocionues dhe që të ngroh zemrat.

Përmes një fotografie që tregon flamurin e Kosovës, Dua ka përcjellë urimin e saj në këtë ditë të veçantë për shtetin e Kosovës dhe mbarë kombin shqiptar:

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë Kosovë!!! 13 VJET!! Nuk do ta harrojë kurrë momentin kur e shikoja këtë ngjarje në TV, ndërsa jetoja në Prishtinë. Shumë emocione nga energjia e qytetit tim. Kujtim i paharruar… Jam krenare ta shoh sa larg kemi arritur dhe sa larg do të shkojmë në të ardhmen”.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *