DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

E krahasoi Beyonce-n me Michael Jackson, komenti i Jay-Z shkakton irritim në rrjet

Shpërndaje

Krahasimi që Jay-Z bëri për Beyonce dhe Michael Jackson ka shkaktuar debat në rrjet. Gjatë një bisede në Twitter Space me Alicia Keys dhe Rob Markman, reperi tha se të dy artistët janë në të njëjtin nivel, duke e quajtur Beyonce-n një “evolucion” i artistit të famshëm.

“Bey do të mërzitet që e them këtë, por Michael Jackson nuk bëri kurrë një performancë në Coachella. Ajo është  një evolucion i tij, sepse e ka ndjekur atë që në moshën 9-vjeçare. Dhe janë të njëjtë. Më gjeni një koncert që është po aq i rëndësishëm në aspektin kulturor dhe emocionues sa Coachella.

Beyoncé do të jetë një nga këngëtaret më të mira që kemi dëgjuar ndonjëherë.”, tha ai. Pavarësisht suksesit të Beyonces, përdoruesit e mediave sociale janë të mendimit se këngëtarja nuk mund të krahasohet me mbretin e muzikës pop.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *