DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Ekspertja mbretërore: Deklaratat e Meghan dhe Harry mund të shkaktojnë rrëzimin e monarkisë britanike

Shpërndaje

Pas ndarjes nga jeta të princit Philip në median britanike kanë nisur hamendësimet se si do të jetë e ardhmja e monarkisë.

Analistët që merren me institucionin e monarkisë, pretendojnë se intervista e bujshme e Meghan Markle dhe Princ Harry për Oprah Winfrey mund të përmbysë monarkinë arkaike.

Një nga ekspertet mbretërore Anna Pasternak, tha se nuk është e sigurt nëse Charles do të ngjitet në fron pas vdekjes së Mbretëreshës.

“Sussex-ët kanë shkaktuar diçka saqë po ndryshon fytyrën e Britanisë. Unë mendoj se monarkia si një institucion arkaik mund të rrëzohet.“, tha ajo.

Ekspertja, beson shumë se kur Mbretëresha të vdesë do të ketë një debat të madh publik.

 

 

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *