BEING CHARGED

Write to ask

Star Event

Complete list of ACM Awards 2020 winners

Share

‘Academy of Country Music Awards’, një nga eventet më të njohura të muzikës amerikane zhvilloi edicionin e saj të radhës. Edhe pse në kushte jo shumë të favorshme për shkak të pandemisë së koronavirusit shumë personazhe të famshëm si: Miranda Lambert, Tim McGraw, Maren Morris, Carrie Underwood, Taylor Swift etj u ngjitën në skenë për të festuar këtë eveniment të mrekullueshëm.

Më poshtë do të gjeni listën e plotë të fituesve të ACM për këtë edicion:

Argëtuesi i vitit: Thomas Rhett dhe Carrie Underwood

Artistja e vitit: Marren Morris

Artisti i vitit: Luke Combs

Dyshja e vitit: Dan + Shay

Grupi i vitit: Old Dominion

Artistja e re më e mirë: Tenille Townes

Artisti i ri më i mirë: Riley Green

Albumi i vitit: “What You See Is What You Get” – Luke Combs

Kënga ‘solo’ e vitit: “God’s Country” – Blake Shelton

Kënga e vitit: “One Man Band” – Old Dominion

Videoja e vitit: “Remember You Young” – Thomas Rhettt

Kompozitori i vitit: Hillary Lindsey

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_USEN