BEING CHARGED

Write to ask

Lifestyle Star Event

After Bosnia-Herzegovina and Luxembourg, Montenegro also abandons Eurovision

Share

Mali i Zi nuk do të jete pjesemarres i edicionit te radhes te Eurosong, qe do të mbahet vitin e ardhshëm në qytetin holandez të Roterdamit.
ESC Today e ka raportuar lajmin, nderkohe qe nga ana e Malit te Zi nuk ka pasur nje deklarate te qarte ne lidhje me kete vendim. Sipas disa burimeve mendohet se kjo eshte bere pasi malazezet jane ndjere te zhgenjyer nga perfqesimet e fundit ne konpeticionin europian te muzikes.Perevc Malit te Zi, edhe pesë shtete të tjera e kanë konfirmuar se nuk do të marrin pjesë në festival, duke përfshirë Bosnje -Hercegovinën, Andorrën, Luksemburgun, Sllovakinë dhe Monakon.

Gara e famshme duhej të mbahej këtë vit, por u shty për shkak të pandemisë globale të koronavirusit. Netët gjysmëfinale të Eurovision do të mbahen më 18 dhe 20 maj te vitit te ardhshem, ndërsa finalet janë planifikuar për 22 maj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_USEN