BEING CHARGED

Write to ask

Showbiz

Tested positive with Covid-19 / Alarm of Monika Lubonja: We are killing each other

Share

Aktorja e njohur Monika Lubonja eshte testuar pozitive me Covid-19.Lajmin e ka bërë të ditur vete ajo përmes një postimi të ndarë me ndjekësit në rrjetin social, Facebook.

Lubonja  thotë se është izoluar në shtëpi duke marr trajtim, ndersa nuk nguron te jap edhe nje mesazh per qytetaret.

“Jam e mbyllur në shtëpi ,duke u kuruar nga COVID-19. Sigurisht që kjo është një tjetër lloj lufte dhe të gjithë kemi për t’u përballur me këtë luftë të re.Por ajo që sot më bëri të ulem, e të shkruaj këtë mesazh është një fenomen që po ndodh me ne.Me dashje ose pa dashje ne po vrasim njëri – tjetrin duke mos e treguar që jemi të prekur nga COVID-19.” – ka shkruar aktorja duke bere thirrje e per ndergjgjesimin e qytetareve per te respektuar masat e vena nga autoritetet.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_USEN