BEING CHARGED

Write to ask

Showbiz

Eliza Dushku celebrates her 40th birthday

Share

Aktorja shqiptare me famë botërore, Eliza Dushku feston sot ditëlindjen e saj të 40-të.

Ylli hollivudian lindi në Boston të Massachusetts, nga prindër me origjinë shqiptaro-daneze ( babai i saj ishte me origjinë nga Korça)

Si aktore dhe producente, Eliza është e njohur në role të saj të shumta dhe të suksesshme. “Tru Calling” (2003–2005) e “Dollhouse” (2009–2010) janë dramat tjera televizive, në të cilat ka pasur rolet kryesore.

Njëherësh, ajo është paraqitur në disa filma të suksesshëm, si “True Lies” (1994), “Bye Bye Love” (1995), “Bring It On” (2000), “Jay and Silent Bob Strike Back” (2001), “The Neë Guy” (2002), “Wrong Turn” (2003), “On Broadway” (2007), “The Scribbler” (2014), “Jane Wants a Boyfriend” (2015) e “Eloise” (2016).

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_USEN