BEING CHARGED

Write to ask

Beauty & Health

Quick kitchen / Tomatoes stuffed with nuts and tuna

Share

Prituani domateve pjesen e siperme dhe nxirrni me kujdes tulin dhe farat.Grini borzilokun, arrat, 1 thelbi hudher dhe kubin e akullit derisa te perfitoni nje krem te njetrajtshem.Hidhini kripe, shtojini djathin parmixhan, trazojeni mire dhe hidheni ne nje tas. Grini bashke tonin, majonezen, kaparinen,açugen,hudhren e mbetur dhe rigonin derisa te arrini nje krem te njetrajtshem. Trazojini bashke dy pregatitjet dhe duke perdorur nje luge, mbushni domatet.

Vendosini ne nje tabaka dhe sherbejini menjehere.

Sherbehen per 4-6 veta

Pergatitja: 20 minuta

You need:

▪️ 250 g domate te vogla

▪️ 50 g thelpinj arre

▪️ 125 g peshk ton kutie, i kulluar

▪️ 4 degeza borzilok

▪️ 2 thelpinj hudher e qeruar

▪️ 1 kub akull

▪️ 60 g djathe parmixhan i grire

▪️ 3 luge majoneze

▪️ 1 luge kaparine e kripur, e shkripur dhe e kulluar

▪️ 2 fileta peshk açuge, e shpelare dhe e thare

▪️ 1 luge rigon i fresket, grire holle

▪️ Salt

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_USEN