DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

‘Ëndrra ime u realizua, jam e lumtur’’ – Dedikimi emocionues i Olta Gixharit

Shpërndaje

Prej 4 muajsh, me ardhjen e Amar në jetë, Olta Gixhari duket më e lumtur se kurrë dhe këtë ndjesi të bukur nuk ka nguruar ta shprehi e ndajë herë pas here edhe me miqtë dhe dashamirësit e saj në mediat sociale. Ditën e sotme Olta i ka shkruar një letër publike babagjyshit, ku ndryshe nga çdo vit tjetër nuk i kërkon asgjë, thjesht e falenderon për të birin dhe për gjithçka ka në jetë.

Në 22 gusht të këtij viti ajo solli në jetë fëmijën e saj të parë, ndërsa lajmin e bukur e ka ndarë vetë në rrjete sociale.

Olta ka treguar se ka zgjedhur që të voglin e saj ta quaj AMAR, emër që vjen nga hebraikja dhe do të thotë “i përjetshëm’, ndërsa në arabisht do të thotë ‘’Hënë.’’

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *