DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Ermal Meta do performojë në hapjen e Kampionatit Evropian

Shpërndaje

Ermal Meta, do të performojë këngën e tij ‘’Umo’’ në ceremoninë e hapjes së Kampionatit Evropian, ‘Euro 2020’.

Kënga “Uno” është përshtatur me ngjarjen, pasi bëhet fjalë për një udhëtim në fusha futbolli, ku mesazhi është se nuk është e nevojshme të jesh i famshëm për të luajtur sport dhe shijuar atë.

Në Kampionatin Evropian të futbolli do të përballen 24 skuadra gjatë turneut që do të zgjasë plot një muaj dhe finalja e madhe do të luhet në datën 11 korrik në stadiumin legjendar të Anglisë, Wembley.

Në skenë do të ngjitet edhe Andrea Bocelli.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *