DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Filmi i ri për princeshën Diana do të çel premierë në Festivalin e Filmit në Venecia

Shpërndaje

Filmi i ri për princeshën Diana do të çel premierën në Festivalin e Filmit në Venecia.

“Spencer”, është një dramë e Pablo Larrain, në të cilën Kristen Stewart luan në rolin e protagonistes.

Së bashku me Stewart në film luan në rolin e protagonistit, Jack Farthing, i cili portretizon princin Charles. Pjesë e filmit janë edhe kandidatët për BAFTA, Timothy Spall (“Mr. Turner”), i nominuari për Oskar Sally Hawkins (“Shape of Water”) dhe Sean Harris (“Mission: Impossible – Fallout”).

Filmi i ri për princeshën Diana do të çel premierë në Festivalin e Filmit në Venecia 1Filmi i cili ka zgjuar kuriozitet mbarëndërkombëtar do të njohë premieren në vitin 2022 me rastin e 25 vjetorit të vdekjes së princeshës Diana.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *