DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle

‘’Forbes’’ publikon listën e 22 vendeve që duhet të vizitoni gjatë vitit 2022

Shpërndaje

‘’Forbes’’ka publikuar listën e vendeve që duhet të vizitoni gjatë vitit 2022.

Paul Metselaar, drejtori i ‘’Ovation Travel Group’’,  agjensia që ka kryer sondazhin thotë se lista e 22 vendeve më të mira për të udhëtuar në vitin 2022 pasqyron një dëshirë historike për të kaluar kufijtë dhe për të pasur një përvojë të re.“Ne po shohim nivele të larta të kërkesës së ndrydhur për udhëtime ndërkombëtare,” thotë ai. “Sigurisht më së shumti që nga viti 2019”.- shtoi ai.

 

 1. Taormina, Itali
 2. Londër
 3. Santa Fe, Neë Mexico
 4. Dubai
 5. Anguilla
 6. Lubjanë, Slloveni
 7. Ishujt Faroe
 8. Ischia, Itali
 9. Banff, Kanada
 10. Ishujt Galapagos
 11. Majorca, Spanjë
 12. Porto, Portugali
 13. Bodrum, Turqi
 14. Seychelles
 15. Lugina Napa, Kaliforni.
 16. Quito, Ekuador
 17. San Sebastian, Spanjë
 18. Jukatan, Meksikë
 19. Bregu i Granitit Rozë, Francë
 20. Namibia
 21. Chefchaouen, Marok
 22. Paro, Butan.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *