DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

”Future Nostalgia” e Dua Lipës vazhdon kryeson toplistën e “Billboard”

Shpërndaje

Dua Lipa është një nga artistet më të suksesshme shqiptare në nivel ndërkombëtar. Edhe pse albumi i saj “Future Nostalgia’’ u bë më shumë se një vit që është lancuar, ai është albumi i parë i një artistje femër që qëndron për gjashtë muaj, pjesë e klasifikimit në top listën e njohur botërore, Billboard 200 në top 10 më të mirat këtë dekadë. Këtë e bëri të ditur drejtuesi i radios Mike Adam në një postim në Twitter dhe Dua nuk mund të ishte më e lumtur se kaq, e arrirë dhe në majë të industrisë së muzikës.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *