DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Kendi i Filmit dhe Letërsisë

“Game of Thrones” do të xhirojë 10 seri të reja

Shpërndaje

Seriali i njohur “Game of Thrones” ,  i cili arriti rekore shikueshmërie në dy vitet e fundit ka njoftuar se do të xhirojë 10 seri të reja.

Vazhdimi këtë herë do të quhet “House of the Dragon” dhe xhirimet pritet të nisin menjëherë pasi të qetësohet disi situata nga Covid-19.

Seritë e reja të quajtura “House of the Dragon” janë të vendosura 300 vjet para ngjarjeve të Game of Thrones dhe tregojnë historinë e “House Targaryen”. Nëntë familje fisnike bëjnë luftë kundër njëra-tjetrës në mënyrë që të fitojnë kontrollin mbi tokën mitike të Ëesteros. Ndërkohë, një forcë po rritet dhe kërcënon ekzistencën e burrave.

Sikur ka ndodhur edhe herët e tjera, seriali do të transmetohet në platformën e njohur HBO MAX. “Ëesteros”.

Paddy Considine do të interpretojë mbretin Viserys Targaryen. Emma D’Arcy do të luajë rolin si trashëgimtare e Mbretit, ndërsa Olivia Cooke është gruaja e dytë e Mbretit, Mbretëresha Alicent Hightoëer.

“Game of Thrones”  u kurorëzua me një çmim Emmy shtatorin e vitit 2018.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *