DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Art & Culture

Gara për në Eurovizion / Shpallen finalistët e Fest ‘59

Shpërndaje

Mbrëmjen e kaluar, u prezantuan këngët pjesëmarrëse në edicionin e 59-të të Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar.

Sonte do të shënohet nata e dytë, ku sipas njoftimit të produksionit të festivalit, këngët do të prezantohen në transmetim në një variant akustik, si një mënyrë për të rritur qëndrueshmërinë dhe vizibilitetin e tyre në publik.

Nata finale, prej së cilës do të dal edhe fituesi që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion do të zhvillohet më 23 dhjetor. Këngëtarët që janë përzgjedhur të garojnë për finalen e madhe janë :

Orgesa Zaimi

Festina Mejzini

Devis Xherahu

Inis Neziri

Florent Boshnjaku

Sardi Strugaj

Gjergj Kaçinari

Rosela Gjylbegu

Kastro Zizo

Ëendi Mancaku

Evi Reçi

Xhesika Polo

Anxhela Peristeri

Era Rusi

Gigliola Haveriku

Viktor Tahiraj

Kamela Islamaj

Mirud

 

Nata e dytë e Fest ‘59, mund të ndiqet sonte në RTSH 1, në rrjetin social facebook dhe kanalin e youtube të RTSH, ose nëpërmjet aplikacionit RTSH TANI.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *