DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Star Event

“Global Awards 2021”, Dua Lipa fiton 3 çmime

Shpërndaje

Suksesit të saj të përmasave botërore, Dua Lipa i ka shtuar edhe tre çmime të tjera.

Së fundmi “Global Awards 2021”  e vlerësoi atë me kupën fituese në kategoritë :“Best Female”, “Best British Act” dhe “Most Played Song of the Year’’, duke e bërë kështu artisten e parë të të gjitha kohërave që ka fituar kaq shumë çmime në këtë event, me një total prej 6 të tillë.

Për shkak të masave kundër Covid-19, ky event nuk u mbajt në një sallë, por fituesit u shpallën online.

 

Lista e fituesve:

BEST FEMALE
Dua Lipa

BEST MALE
Harry Styles

BEST GROUP
Little Mix

BEST BRITISH ACT
Dua Lipa

BEST CLASSICAL ARTIST
The Kanneh-Masons

BEST HIP HOP OR R&B
Cardi B

BEST INDIE ACT
Nothing But Thieves

RISING STAR
Joel Corry

BEST PODCAST
‘Hunting Ghislaine’

MOST PLAYED SONG – recognising the Most Played Song on Global’s radio stations in 2020
Dua Lipa – ‘Don’t Start Now’

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *