DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle

Halloween /Make-up i duhur për ditën më të ‘’frikshme’’ të vitit

Shpërndaje

Halloween është një nga festa më të vjetra në botë, që daton nga kohët pagane. Kjo datë celebrohet nga shumë njerëz në shumë vende të botës  si kurrë më parë. Halloween është festa e fantazisë, nata kur kreativiteti merr krahë për të “shpikur” mënyra dhe maskime nga më të çuditshmet. Një shndërrim i plotë nuk mund të realizohet pa make up-in e duhur. Fotogaleria e mëposhtme sjell disa nga maskimet dhe make up për tu pasur zili në ditën më të frikshme të vitit:

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da JEN SEREN (@jennseren)

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da 🖤MARISSA🖤 (@makeupbymarissaa)

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da HALLOWEEN LOOKS🎃 (@mbi_glam)

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da NICKY FOREIGN (@nickyforeign)

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Makeup Artist (@jennaapel)

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da McKenzie Arrington (@mckenziearrington)

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *