DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle

Horoskopi i ditës, e Premte, 5 Nentor

Shpërndaje

Dashi

Sot me kontrastin Diell-Uran, do të keni shpërthime, pas disa zbulimeve të pakëndshme.Mbroni veten, psikologjinë tuaj dhe veçanërisht marrëdhëniet tuaja të rëndësishme ndërpersonale nga xhelozia, shpërthimet emocionale dhe kërkesat absurde. Mos u besoni njerëzve të gabuar.

Demi

Kontrasti i sotëm Diell-Uran ju paralajmëron të jeni shumë të kujdesshëm, veçanërisht në menaxhimin e marrëdhënieve tuaja ndërpersonale. Do të ketë vështirësi, trazira, pengesa dhe ndryshime të pakëndshme. Kontrolloni nervat dhe shpërthimet pa arsye.

Binjakët

Duhet të zbusni patjetër nxitimin në të folur, gjatë ditës, por edhe shpërthimet në mjedisin tuaj, për të shmangur problemet dhe pasojat negative.

Përveç kësaj, të dashur Binjakë, kujdesuni nga kontrasti Diell-Uran për të trajtuar çështjet dhe detyrimet pezull të përditshmërisë suaj.

Gaforrja

Sot me kontrastin Diell-Uran, mos u rrëmbeni nga sjelljet spontane, impulsive, sipërfaqësore, të papjekura, veçanërisht në jetën shoqërore, por edhe në të gjitha marrëdhëniet ndërpersonale, sepse me shumë mundësi, do të krijoni përçarje që do të prishin reputacionin tuaj të mirë.

Mund të  keni probleme financiare dhe profesionale, të cilat vijnë nga gabimet tuaja të parëndësishme.

Luani

Me kontrastin Diell-Uran, duhet të kontrolloni me patjetër, grindjet, konfliktet dhe reagimet e tepruara në shtëpi dhe në familje. Mos i risillni në pah probleme të vjetra në marrëdhëniet farefisnore dhe familjare, sepse dita e sotme është mjaft kritike.

Virgjëresha

Sot duhet të jeni shumë të kujdesshëm në veprimet tuaja, sepse jeni mjaft të prirur për gabime nga pakujdesia dhe nxitimi me opozitën Diell- Uran. Përveç kësaj, përpiquni të mos bëni gabime të nxituara në mesazhet që dërgoni dhe mbi të gjitha duhet të shmangni thashethemet, sepse ekziston rreziku që të ekspozoheni në mënyrë të pariparueshme.

Peshorja

Sot me kontrastin Diell-Uran, duhet të merreni më shumë me arritjet tuaja dhe ato që kanë vlerë për ju, pasi do të ketë përmbysje dhe ndryshime të pakëndshme, të cilat mund të çojnë në humbje.

 

Mësoni të dëgjoni dhe respektoni atë që të tjerët kanë për të thënë dhe mos u bëni kokëfortë.

 

Akrepi

Me kontrastin Diell-Uran, kushtojini vëmendje sjelljes suaj, nervozizmit, shpërthimeve dhe impulsivitetit tuaj, në të gjitha marrëdhëniet e rëndësishme ndërpersonale të jetës suaj. Sigurohuni që të jeni të qetë, të arsyeshëm dhe të ftohtë dhe mendoni shumë përpara çdo veprimi dhe vendimi.

Shigjetari

Sot keni mjaft tranzicione psikologjike dhe tensione emocionale sot, për shkak të opozitës Diell-Uran. Po vuani nga ankthi, fobitë dhe nervozizmi, për shkak të disa rrethanave dhe zbulimeve. Duhet të përpiqeni të ruani sekretet tuaja dhe të mos jepni arsye për thashetheme dhe komente.

Bricjapi

Me kontrastin Diell-Uran, frenoni nervozizmin dhe shpërthimet tuaja, çfarëdo që të ndodhë dhe me çfarëdo sjelljeje që duhet të përballeni. Jini më të durueshëm dhe përveç kësaj, duhet t’i kushtoni vëmendje sjelljes suaj, veçanërisht në komunikimet dhe shoqërimin me miqtë tuaj.

Ujori

Kini kujdes sot, për shkak të kontrastit Diell-Uran, që të mos ekspozoheni dhe të mos prishni imazhin tuaj të mirë shoqëror dhe reputacionin tuaj. Rrjedha e marrëdhënieve tuaja ndërpersonale dhe fushave të rëndësishme të jetës  do të rrezikohen, nëse nuk silleni me vetëkontroll, maturi, gjakftohtësi dhe logjikë, përballë pengesave.

Peshqit

Për shkak të kontrastit të sotëm Diell-Uran, ju prireni të jeni jo-serioz dhe të keni pasoja të pakëndshme veçanërisht në kontaktet sociale, komunikimet, njohjet, lajmet, telefonatat dhe mesazhet. Mundohuni të kufizoni nervat  kur komunikoni dhe kini kujdes kur vozitni.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *