DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle

Horoskopi Javor, 8 Nëntor – 14 Nëntor 2021

Shpërndaje

Dashi

Sipas horoskopit java do të nisë me disa kontraste të mundshme në dashuri, mes të hënës dhe të martës. Sidomos marrëdhëniet më të brishta në çift do të ekspozohen! Marrja e vendimeve në punë do jetë më e lehtë, edhe nëse ky moment nuk ju jep ende stabilitetin ekonomik që dëshironi. Do të përmirësohet nga e hëna 22 nëntor, kur Dielli hyn në një shenjë zjarri.

Demi

Java juaj do jetë mjaft e ngarkuar, veçanërisht në punë. Është e pashmangshme që do t’ju duhet të rishikoni disa marrëdhënie profesionale, nëse pakënaqësia, një intolerancë e caktuar rreth jush rritet. Ditë të trazuara do të jenë ato të së enjtes dhe të premtes. Kujdes! Fatmirësisht në dashuri do të mund të mbështeteni në aleancën e një Venusi të shkëlqyer, edhe nëse do të ishte e përshtatshme të qëndroni të matur.

Binjakët

Do të filloni të ndjeni forcë më të madhe, falë kalimit të ri të Venusit. Gradualisht do të mund të rikuperoni më shumë qetësi, por gjithmonë do të duhet shumë kujdes në familje, në marrëdhëniet midis prindërve dhe fëmijëve, midis vëllezërve apo të afërmve. Në planin e punës, do të duhet vëmendje në lidhje me negociatat. Nëse ka një marrëveshje në lojë, duhet të përpiqeni ta mbyllni atë deri në fund të vitit, sepse në vitin 2022 mund të marrë një kthesë tjetër.

Gaforrja

Siç tregohet nga horoskopi java premton të jetë shumë interesante. Të premten do të jetë e mundur të ndërmerrni një iniciativë të rëndësishme, të paraqisni një projekt apo një kërkesë. Mundësi të reja pune në horizont. Në dashuri, ju presin disa ditë më të trazuara, më plot gaz, si të hënën dhe të martën e ardhshme. Intoleranca, mërzia mund të ndihej më shumë seç duhej!

Luani

Premton të jetë një javë me ulje-ngritje. Kujdes për të mërkurën dhe të enjten, pasi mund të tërboheni në punë. Fatkeqësisht, nëse keni të bëni me njerëz të pakualifikuar ose jo bashkëpunues, të cilët ju ngadalësojnë punën, përfundoni duke u zemëruar. Në mes të javës mund të keni probleme edhe në dashuri. Gjetja e një harmonie të mirë me partnerin tuaj do të bëhet një detyrë e vështirë!

Virgjëresha

Java e punës do të ndriçohet nga ndikimi i ri i Venusit. Ju keni një horoskop që tani e tutje do të lëvizë situatat e ngecura dhe do të shtyjë përpara negociatat ekonomike. Thirrje, kontakte të reja, lajme interesante në horizont! Në dashuri do jetë e mundur të rikuperoni. Takimet e reja janë të favorizuara për ata që janë beqarë. Të hënën, datë 8 do të favorizohen edhe trajtimet, terapitë dhe ata që duan të fillojnë dietë.

Peshorja

Sipas parashikimeve të horoskopit, java juaj nuk do të ofrojë ide të reja të shkëlqyera në punë, por do t’ju lejojë të ruani arritjet e bëra kohët e fundit. Në dashuri do të duhet pak maturi. Këto ditë jeni shumë të zënë me punën tuaj me rrezikun që të bëheni shumë individualistë. Mundohuni të mos flisni vetëm për problemet tuaja! E hëna është një ditë veçanërisht e diskutueshme.

Akrepi

Gjithçka që lind në këtë periudhë në punë do të jetë e rëndësishme për të ardhmen tuaj. Midis të mërkurës dhe të premtes, megjithatë, do të ketë polemika të reja për të shuar. Nëse nuk merrni përgjigjet që dëshironi, mund të jeni shumë nervozë. Në dashuri mund të mbështeteni në një Mars madhështor që do t’ju japë shumë pasion. Afërdita do t’ju ofrojë mirësi dhe butësi. Ditët e së hënës dhe të martës janë shumë intriguese. Të mërkurën dhe të enjten, megjithatë, do t’ju duhet të përballeni me një trazirë të thellë.

Shigjetari

Java do të lejojë rimëkëmbjen tuaj të ngadaltë por graduale, në punë dhe në dashuri. Ata që po kalojnë një bashkëpunim në krizë do të mund të kapërcejnë vështirësitë ose do të kenë një kthesë të rëndësishme. Në dashuri po përjetoni një moment shumë pozitiv. Ata që nuk kanë ende një person në krah, mund të llogarisin në gjysmën e dytë të muajit për të bërë takime intriguese. Ditët më të mira do të vijnë në fund të nëntorit!

Bricjapi

Siç e parashikon horoskopi , java do të nisë shumë mirë! Duke filluar nga e hëna dhe e marta do të mund të bëni hapa të mëdhenj përpara në punën tuaj, të bëni kërkesa, të bëni propozime, të paraqisni ide të reja. Keni gjetur vendosmërinë dhe konkretësinë dhe do të prisni që edhe njerëzit që ju rrethojnë të jenë racionalë, praktikë dhe koherentë. Në dashuri, prania e ëmbël e Venusit në shenjë do të kujdeset që tani e tutje të ndriçojë jetën tuaj të dashurisë. E marta e dates 9 premton të jetë një ditë veçanërisht interesante.

Ujori

Prej disa javësh ju jeni duke kërkuar për një identitet të ri pune. Çështjet profesionale dhe marrëdhëniet shoqërore tani kërkojnë diplomaci të veçantë. Në këtë 2021 mund të keni humbur shumë referenca, por keni fituar të reja. Në dashuri do të mund të vazhdoni pa lëkundje emocionet e këndshme të lindura muajt e fundit. Fitnesi është shumë i mirë gjatë gjithë javës.

Peshqit

Java duket shumë e frytshme, nga çdo këndvështrim. Në frontin e biznesit, rezultatet e para të përpjekjeve tuaja mund të vijnë. E premtja do të jetë një ditë veçanërisht e dobishme! Dashuria është gjithashtu të kesh një zgjim të vrazhdë pas muajsh mpirje. Kushdo që ka interes për një person duhet të dalë në pah mes të premtes dhe të dielës. Do të ketë një shans të mirë për sukses!

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *