DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle

Horoskopi Mujor, Shkurt 2021

Shpërndaje

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Ju do të keni 6 nga 10 planetë të favorshëm. Gjenialiteti dhe vullneti për sukses do të kthehen. Ditët e fundit të muajit janë shumë të mira. Ardhja e parave do të favorizohet nga Marsi. Sa i përket dashurisë, në mes të muajit do të ketë mundësinë për një takim të ri dhe interesant ose për një pajtim. Beqarët mund të kenë takime shumë të këndshme. Momenti i duhur për çiftet që duan të kenë një fëmijë. Një fillim vërtet i fortë dhe i vlefshëm i fillimit të vitit.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Edhe një muaj tension i fortë dhe pakënaqësi të thellë si për punëtorët ashtu edhe për profesionistët e pavarur dhe sipërmarrësit. Kushtojini vëmendje shpenzimeve dhe shmangni rreziqet, si dhe ndërlikimet e panevojshme. Më mirë të mendoni për projekte profesionale për verën sepse me siguri do të jenë shumë më interesante. Edhe në dashuri, gjithçka do të vihet në dyshim. Ju mund të ndiheni rebel, agresiv dhe argumentues. Të bësh zgjedhje në këtë periudhë të komplikuar është vërtet e papërshtatshme.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Periudhë pozitive dhe e begatë si nga pikëpamja profesionale dhe sentimentale për Binjakët.Pas viteve të vështirësive, projektet e punës do të rimëkëmben shumë shpejt. Do të ketë mundësi të favorshme per projekte te reja. Yjet do të favorizojnë takime të reja dhe çifte të qëndrueshme. Për ata që janë pak më të vjetër në vite, do të duhet të shmangin teprimet si në punë ashtu edhe në jetën private pikërisht sepse rrezikojnë ta vënë shendetin e tyre në provë shumë. Të rinjtë dhe ata që duan të bëjnë diçka të re do të favorizohen.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Shkurti do të sjellë me vete ndryshime të mira për sa i përket punës,por edhe shumë energji.  Pas muajve të vështirë nga pikëpamja sentimentale, paqja më në fund do të kthehet. Në fund të muajit, Venusi do të fillojë një tranzit shumë të bukur që do të favorizojë emocione dhe miqësi të reja. Favorizohen takime të reja. Sa i përket shëndetit, shmangini dietat e panevojshme.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Do të jetë një muaj tjetër mjaft i vështirë dhe kompleks. Kundërshtimet planetare do t’ju bëjnë të mendoni se idetë tuaja janë në kundërshtim me ato të atyre që ju rrethojnë. Tension i lartë në punë me kolegët dhe eprorët. Rreziqet ekonomike dhe investimet e pasigurta duhet të shmangen. Vëmendje maksimale për çështjet ligjore dhe proceset gjyqësore. Periudhë e vështirë në dashuri për çiftet e qëndrueshme. Në një klimë ankthi dhe shqetësimesh shumëvjeçare, çdo lloj agjitacioni i ekzagjeruar duhet të shmanget.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Trendi pozitiv i Marsit do të vazhdojë dhe do t’i lejojë të gjithë të arrijnë edhe më shumë sesa kane menduar. Në këto kohë të hutuara dhe të zhytura në mendime, njerëzit racionalë fitojnë. Rezultate të tjera të rëndësishme do të arrihen brenda mesit të vitit. Për ata që kanë jetuar për një kohë të gjatë histori të pasigurta dhe të paqarta, me të vërtetë ka ardhur koha të shkëputen dhe ta shikojnë të ardhmen me më shumë shpresë. Vëmendje maksimale ndaj të ushqyerit dhe formes fizike.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Shkurti do të jetë një muaj i përgatitjes për një qëllim të madh që do të arrihet nga mesi i vitit: mund të jetë një diplomë, një provë për t’u përballur ose një sukses i ri që do të ndërtohet. Ky muaj do të na lejojë të shohim të ardhmen me optimizëm dhe qetësi. Ditët rreth datës 11 janë shumë interesante. Një muaj shumë domethënës për ndjenjat, veçanërisht për lidhjet e dashurise. Do te flisni për projekte të rëndësishme si: bashkëjetesë, martesë ose fëmijë. Dite te mira edhe për beqarët mbi 50 vjeç. Nga këndvështrimi i shëndetit, do të rikuperoni një energji të mirë. Do të jetë një muaj i vrullshëm dhe për këtë arsye do të jetë e dobishme të kërkoni momente relaksi.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Një muaj  mjaft kompleks nga pikëpamja e punës pasi, veçanërisht për punonjësit, pasi nuk do të ketë qartësi dhe qetësi të paktën deri në qershor. Ju dëshironi të ndryshoni punë ose rol, sepse puna juaj është bërë rraskapitëse dhe demotivuese. Periudhë pozitive për ata që kanë mbushur moshën e pensionit ose për ata që po ia nisin nga e para. Momente shqetësimesh të forta edhe nga ana sentimentale. Më mirë të sqaroni keqkuptimet e vjetra pas datës 25. Do të jetë e nevojshme të shmangni çdo lloj rreziku ekonomik apo shendetesor. Momente tensioni dhe bezdie, veçanërisht në datat 18 dhe 25.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Horoskopi revolucionar dhe pozitiv për ata që kanë lindur nën këtë shenjë të zodiakut pasi gjysma e planetëve janë në anën tuaj. Studentët gjithashtu favorizohen. Yjet gjithashtu do të jenë me ju nga pikëpamja sentimentale. Për çiftet e qëndrueshme është koha të mendojnë për të jetuar së bashku, ose për t’u martuar e krijuar familje. Kjo është një kohë e rritjes dhe evolucionit të madh të brendshëm. Për të eleminuar stresin, shkoni në palestër dhe shtoni kontaktet shoqërore. Nga data 8 në 14 keni nevojë për pak qetësi.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Një bashkim i fuqishëm i planetëve do të sjellë me vete biznes të ri, para dhe një rol të ri. Në të njëjtën kohë, daljet duhet të monitorohen me kujdes dhe mençuri. Më mirë të informoni veten mirë dhe plotësisht përpara se të investoni ose të bëni ndonjë lloj blerjeje, marrëveshje apo shitje. Propozimet interesante mund të mbërrijnë nga gjysma e dytë e muajit. Shkurti do të konfirmojë emocionet pozitive të muajit paraardhës. Kjo është koha e duhur që çiftet e qëndrueshme të mendojnë për projekte të rëndësishme. Kjo është koha për qartësi në dashuri.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Do të jetë një muaj mjaft stresues dhe delikat për sa i përket punës. Faza revolucionare në sferën sentimentale. Çiftet e qëndrueshme do të dëshirojnë të zhvendosen. Marrëdhëniet midis fëmijëve dhe prindërve janë më komplekse për shkak të çështjeve të karakterit. Shëndeti do të kërkojë pak durim. Do të ketë shumë shqetësime ekonomike dhe të punës pikërisht sepse ky do të jetë një vit i çlirimit të madh.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Muaji shkurt do të jetë shumë pozitivë në nivelin profesional. Projektet e reja të punës janë të favorizuara. Periudhë bujare për çështje praktike. Për ata që punojnë ne marredhenie me publikun, do të marrin një nxitje të jashtëzakonshme. Në Mars Virgjëresha do të mbërrijë në shenjën tuaj dhe beqarët do të duhet të përgatiten. Një dashuri romantike mund të lindë me një person të largët apo edhe në rrjetet sociale. Shkurti do t’ju japë energji të mirë falë hyrjes së Diellit në shenjën tuaj.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *