DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

I prekur nga COVID-19, Bujar Qamili dërgohet për kurim në Itali

Shpërndaje

Mjeshtri i madh i këngës popullore Bujar Qamili mësohet se është prekur me COVID-19 dhe është transportuar në Itali për një mjekim më të specializuar.

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se këngëtari prej dhjetë ditësh ndodhet në Itali, ndërsa gjendja shëndetësore e tij paraqitet serioze.  Edhe pse për shkak të situatës pandemike koncertet dhe spektaklet janë anuluar, Bujari Qamili zgjodhi të këndonte gjatë karantinës për publikun shkodran për rreth 60 minuta në qendër të qytetit duke përcjellë mesazhe shprese për qytetarët, të cilët ndiheshin tepër të frikësuar dhe në panik.

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *