DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Lifestyle

Incidenti sizmik live në televizion/ Ja si reagon kryeministrja e Zelandës së Re

Shpërndaje

Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Arden, ishte duke dhënë një intervistë live në televizion, ndërsa një tërmet me magnitudë 5.6 të shkallës Rihter tronditi Zelandën e Re sot pak para orës lokale 08:00. Arden e ruajti qetësinë, duke mos lëvizur nga vendi dhe e vazhdoi bisedën e buzëqeshur.

“ Këtu po bie një tërmet”, i tha ajo moderatores së emisionit, që zhvillohej në  Auckland, më në veri të ishullit. Sipas shërbimit për Mbikëqyrjen Sizmike “GeoNet”, ka pasur edhe 40 paslëkundje, por nuk janë raportuar dëme.

 

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *