DUKE U NGARKUAR

Shkruaj për të kërkuar

Showbiz

Jam shumë krenare për ty Amerikë! Rihana pershendet fitoren e Joe Biden si president i SHBA

Shpërndaje

Joe Biden fitoi zgjedhjet presidenciale ne SHBA diten e djeshme  duke u konfirmuar si  presidenti i 46-të i ShBA.

Lidhur me këtë  ngjarje  kane reaguar shume  nga yjet botërorë, por jo vetëm  amerikanë.

Listes se gjate te te famshmeve qe pershendeten fitoren iu shtua edhe  këngëtarja nga Barbados, Rihanna, e cila vlerësoi figurën e Biden dhe të zëvendës-presidentes Kamala Harris.

“Fytyrat e krijuesve të historisë, shkelësve të kufijve dhe fituesve. Urime për të dy dhe kryesisht për popullin amerikan, Kaq punë për të bërë, aq shumë lëndime për të zhbërë”.

“Shkojmë! Jam shumë krenare për ty Amerikë!”, ka shkruar ajo në një postim të ndarë me ndjekësit në rrjetin social, Facebook.

Jam shumë krenare për ty Amerikë! Rihana pershendet fitoren e Joe Biden si president i SHBA 1

https://www.facebook.com/rihanna/posts/10157624525391676

Lër një Koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *